Sort by

jacob has logged 19 entries for films during March 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The House Is Black

The House Is Black

1963
×
Edit this entry  
27
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
Edit this entry  
13
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Creed III

Creed III

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Edit this entry  
08
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★½
Edit this entry