• And the Boys Go

    ★★★

  • The Circle

    ★★

  • Take Me

    ★★½

  • Whitney: Can I Be Me

    ★★½

  • The Lovers

    ★★★★

  • Permission

    ★★★½

  • Hondros

    ★★★½

  • Thirst Street

    ★★★★

  • Aardvark

    ★★★

  • Sweet Virginia

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★

  • Ghost in the Shell

  • Win It All

  • Song to Song

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Logan

    ★★½

  • The Dinner

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • November

    ★★★

  • Get Out

    ★★

  • Golden Exits

    ★★★

  • Person to Person

    ★★★★½

  • The Discovery

    ★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★½

  • Lost in London

    ★★★½

  • xXx: Return of Xander Cage

    ½

  • Fences

    ★★½

  • Hidden Figures

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★

  • Silence

    ★★★

  • Allied

    ★★★

  • Moana

    ★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★

  • Boo! A Madea Halloween

    ½

  • Keeping Up with the Joneses

    ★★½

  • The Lost City of Z

    ★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★½

  • 13th

    ★★★★

  • Crisis in Six Scenes

    ★★★

  • Split

    ★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

    ★★★

  • Deepwater Horizon

    ★★½

  • Paris Can Wait

    ★★★

  • Blue Jay

    ★★

  • Their Finest

    ★★

  • Jackie

    ★★½

  • I Am Not Your Negro

    ★★★

  • Lion

    ★★

  • Mascots

    ★★

  • Voyage of Time: The IMAX Experience

    ★★½

  • Queen of Katwe

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★

  • Chuck

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Sully

  • The Light Between Oceans

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • David Brent: Life on the Road

    ★★

  • War Dogs

    ★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ½

  • Pete's Dragon

    ★★★½

  • Jason Bourne

    ★★

  • Doc & Darryl

    ★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★½

  • Nerve

    ★½