Sort by
  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • The Low Down

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • Uncle Honker

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Eternals

    ★½

  • Robin Robin

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Scrawls on Cinema 2021 Summer Showcase

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • The Windshield Wiper

  • Black Widow

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Fatherhood

    ★★

  • Bestia

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Sharkwing: Sharkwing Versus Birdfin

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • FILTHY

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Affairs of the Art

  • Censor

    ★★★

  • The Little Things

    ★★

  • WandaVision

    ★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Run

    ★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Unhinged

    ★★½

  • The Old Guard

    ★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★

  • BoxBallet

  • The Way Back

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Charm City Kings

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • The Night House

    ★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½