jacob has logged 369 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Deadly Blessing

Deadly Blessing

1981
×
Read the review Edit this entry  
21
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
J.D.'s Revenge

J.D.'s Revenge

1976
×
Read the review Edit this entry  
19
The Ritual

The Ritual

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Scanners

Scanners

1981
×
Read the review Edit this entry  
17
House

House

1977
×
Read the review Edit this entry  
15
The Skull

The Skull

1965
×
Read the review Edit this entry  
15
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
Read the review Edit this entry  
14
White Zombie

White Zombie

1932
×
Read the review Edit this entry  
10
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
Read the review Edit this entry  
10
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
House

House

1986
×
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Life of a Doll

Life of a Doll

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Love at First Sight

Love at First Sight

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Slither

Slither

2006
×
Read the review Edit this entry  
29
Iconoclast

Iconoclast

2020
×
Edit this entry  
27
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
Read the review Edit this entry  
26
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Vampire Circus

Vampire Circus

1972
×
Read the review Edit this entry  
24
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
Read the review Edit this entry  
20
Fuga

Fuga

2006
×
Read the review Edit this entry  
17
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
Read the review Edit this entry  
16
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pulse

Pulse

2001
×
Read the review Edit this entry  
15
DUST BATH

DUST BATH

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
Pola X

Pola X

1999
×
Read the review Edit this entry  
06
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
Read the review Edit this entry  
05
86'd

86'd

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
The Loneliest Planet

The Loneliest Planet

2011
×
Read the review Edit this entry  
04
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Sweatbox

The Sweatbox

2002
×
Read the review Edit this entry  
02
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
Read the review Edit this entry  
30
Lord of War

Lord of War

2005
×
Read the review Edit this entry  
27
Yaya e Lennie - The Walking Liberty

Yaya e Lennie - The Walking Liberty

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Blazes

Blazes

2021
×
Edit this entry  
27
Ghosting Gloria

Ghosting Gloria

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Piano

The Piano

1993
×
Read the review Edit this entry  
25
Actual People

Actual People

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zahorí

Zahorí

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
King Car

King Car

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Agnes

Agnes

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mad God

Mad God

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry