Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Belly

Belly

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Creed III

Creed III

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
Read the review Edit this entry  
11
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Boston Strangler

Boston Strangler

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Magic Mike's Last Dance

Magic Mike's Last Dance

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blood Hunt

Blood Hunt

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Village

The Village

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Soft & Quiet

Soft & Quiet

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Plane

Plane

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fan

The Fan

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eyes of a Stranger

Eyes of a Stranger

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Happy Birthday to Me

Happy Birthday to Me

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
She Said

She Said

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moon of the Wolf

Moon of the Wolf

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lock Up

Lock Up

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
You People

You People

2023
×
Read the review Edit this entry  
31
Stranger

Stranger

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Zebrahead

Zebrahead

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fair Play

Fair Play

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Resurrection

Resurrection

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Dark Half

The Dark Half

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sick

Sick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cujo

Cujo

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Copenhagen Cowboy

Copenhagen Cowboy

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry