Sort by

Jacob has logged 494 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Western

Western

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I'm Going to Get You...Elliot Boy

I'm Going to Get You...Elliot Boy

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Moon God

The Moon God

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Red Rock West

Red Rock West

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cutting Class

Cutting Class

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Zandalee

Zandalee

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Peppermint

Peppermint

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Raven

Raven

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nixon

Nixon

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Backtrace

Backtrace

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Critters 4

Critters 4

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dark City

Dark City

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Critters 3

Critters 3

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
State Like Sleep

State Like Sleep

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Critters

Critters

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Between Worlds

Between Worlds

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dead or Alive

Dead or Alive

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
JFK

JFK

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Creed II

Creed II

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
High Tension

High Tension

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Broken Highway

Broken Highway

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry