Jacob has logged 51 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
6 Balloons

6 Balloons

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spinning Man

Spinning Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Last Movie Star

The Last Movie Star

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Acts of Violence

Acts of Violence

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Lisa

Lisa

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nightmare at Noon

Nightmare at Noon

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
He Knows You're Alone

He Knows You're Alone

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scalpel

Scalpel

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Damsel

Damsel

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Elvis Presley: The Searcher

Elvis Presley: The Searcher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Don’t Leave Home

Don’t Leave Home

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Being Frank

Being Frank

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Outside In

Outside In

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Ranger

The Ranger

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sadie

Sadie

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Legacy of a Whitetail Deer Hunter

The Legacy of a Whitetail Deer Hunter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Vigilante

A Vigilante

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Galveston

Galveston

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inseminoid

Inseminoid

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
A Bluebird in My Heart

A Bluebird in My Heart

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Twins of Evil

Twins of Evil

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Prospect

Prospect

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
If I Leave Here Tomorrow: A Film About Lynyrd Skynyrd

If I Leave Here Tomorrow: A Film About Lynyrd Skynyrd

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Dredd

Dredd

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Rider

The Rider

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry