Jacob has logged 26 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Money for Nothing

Money for Nothing

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Devilfish

Devilfish

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thunder on the Hill

Thunder on the Hill

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Comfort of Strangers

The Comfort of Strangers

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Quiet Place to Kill

A Quiet Place to Kill

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Play Misty for Me

Play Misty for Me

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Klute

Klute

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Cherry

Cherry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Trauma

Trauma

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Police Are Blundering in the Dark

The Police Are Blundering in the Dark

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nixon

Nixon

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Midnight in the Garden of Good and Evil

Midnight in the Garden of Good and Evil

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tough and Deadly

Tough and Deadly

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jockey

Jockey

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Misha and the Wolves

Misha and the Wolves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Prime Time

Prime Time

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Eight for Silver

Eight for Silver

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry