RSS feed for JacobMaxKelly
  • Host

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Scoob!

  • Last and First Men

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Forked Nest

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★

  • 1917

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • The Fall

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • The Jesus Rolls

    ★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Scare Package

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • VFW

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • 3 from Hell

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Blood Quantum

    ★★★

  • The Beach House

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • The Fanatic

  • Waves

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Domino

    ★★

  • L'Observateur

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Swallow

    ★★

  • Come to Daddy

    ★★★

  • After Midnight

    ★★★★

  • Bliss

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★