Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★½
Edit this entry  
22
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★
Edit this entry  
22
Salt

Salt

2010
×
★★
Edit this entry  
21
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
★★★½
Edit this entry  
21
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Edit this entry  
15
Following

Following

1998
×
★★★½
Edit this entry  
15
News of the World

News of the World

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Revolver

Revolver

2005
×
★★★½
Edit this entry  
08
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Next Friday

Next Friday

2000
×
★★★
Edit this entry  
04
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Raven

The Raven

2012
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Final Score

Final Score

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★★
Edit this entry  
26
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Mechanic: Resurrection

Mechanic: Resurrection

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Edit this entry  
04
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
04
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Friday

Friday

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★
Edit this entry  
30
Money for Nothing

Money for Nothing

1993
×
★★★½
Edit this entry  
28
Home

Home

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
27
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
½
Edit this entry  
25
Chain Reaction

Chain Reaction

1996
×
★★★
Edit this entry  
25
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★
Edit this entry  
23
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★★½
Edit this entry