Jacob has logged 32 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Superman II

Superman II

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Naked Kiss

The Naked Kiss

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Murders

Little Murders

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sense8: Happy F*cking New Year

Sense8: Happy F*cking New Year

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fearless Hyena

Fearless Hyena

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Craig Fixada America

Craig Fixada America

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fatal Frame

Fatal Frame

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Workers Leaving the Googleplex

Workers Leaving the Googleplex

2011
×
Read the review Edit this entry  
15
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Somewhere Over the Cloud

Somewhere Over the Cloud

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Super Fly

Super Fly

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Labyrinth of Cinema

Labyrinth of Cinema

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry