JacobSilverman has logged 132 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
Dolittle

Dolittle

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★
Edit this entry  
08
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★½
Edit this entry  
03
Dave

Dave

1993
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Edit this entry  
16
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★★½
Edit this entry  
14
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
L.A. Story

L.A. Story

1991
×
★★★½
Edit this entry  
06
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★½
Edit this entry  
05
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★½
Edit this entry  
05
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Flintstones

The Flintstones

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Spy

My Spy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry