jacobspooner has logged 35 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Amistad

Amistad

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Chance

Chance

2020
×
Edit this entry  
24
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Always

Always

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hook

Hook

1991
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Smaller World

A Smaller World

2020
×
Edit this entry  
19
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★★½
Edit this entry  
18
Waiting

Waiting

2020
×
Edit this entry  
15
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Dragon Lives Again

The Dragon Lives Again

1977
×
Read the review Edit this entry  
11
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
Edit this entry  
11
Do You Like to Read?

Do You Like to Read?

2012
×
Edit this entry  
11
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★
Edit this entry  
08
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Edit this entry  
07
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★½
Edit this entry