Sort by

jacobstertz has logged 21 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
As I Lay Dying

As I Lay Dying

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Clockwatchers

Clockwatchers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Year One

Year One

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hot Rock

The Hot Rock

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Wish

I Wish

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Message in a Bottle

Message in a Bottle

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Starting Out in the Evening

Starting Out in the Evening

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Chop Shop

Chop Shop

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry