Sort by
  • In Our Day

    ★★★

  • Légua

  • Kidnapped

    ★★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Club Zero

    ★★★

  • Fallen Leaves

    ★★★★

  • The Book of Solutions

    ★★★

  • The Breaking Ice

    ★★★★

  • Firebrand

    ★½

  • May December

    ★★★½

  • The Feeling That the Time for Doing Something Has Passed

    ★★★

  • Dreaming in Between

    ★★★

  • Conann

    ★★★

  • boygenius: the film

    ★★★★

  • Air

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • The Elephant Whisperers

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★

  • Selena Gomez: My Mind & Me

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Doctor Who: The Power of the Doctor

    ★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • She Said

    ★★★

  • Halloween Ends

    ½

  • Hocus Pocus 2

    ½

  • Smile

    ★★½

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★

  • Amsterdam

    ★★½

  • Do Revenge

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • The Good Nurse

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★

  • Causeway

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★½

  • Blonde

    ½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Argentina, 1985

    ★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • The Red Suitcase

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★

  • Nope

    ★★★★

  • New Moon

    ★★★½

  • The Gray Man

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • The Sea Beast

    ★★

  • The Flying Sailor

    ★★½

  • An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

    ★★★

  • Le Pupille

    ★★★½

  • Close

    ★★★★

  • Elvis

    ★★

  • Ice Merchants

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Men

    ★★★