Sort by

Jacob Suggs has logged 40 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
SENTiNEL

SENTiNEL

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
BALLiSTIC

BALLiSTIC

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Country Bears

The Country Bears

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Woodshock

Woodshock

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tag

Tag

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
White Squall

White Squall

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Suckling

The Suckling

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry