Sort by

Jacob Suggs has logged 181 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Smile

Smile

2022
×
Read the review Edit this entry  
31
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Live from the Space Stage: A HALYX Story

Live from the Space Stage: A HALYX Story

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Adult Swim Yule Log

Adult Swim Yule Log

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Stutz

Stutz

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Skin Can Breathe

Skin Can Breathe

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spirited

Spirited

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry