Sort by

Jacob Suggs has logged 12 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Smiling Friends

Smiling Friends

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
She Hate Me

She Hate Me

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry