• tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Val

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Annette

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • The Spine of Night

    ★★★½

  • Fucking with Nobody

    ★★½

  • Our Father

    ★½

  • Potato Dreams of America

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Moxie

    ★★½

  • Ninjababy

    ★★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • The Dig

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Holidate

    ★½

  • Alien on Stage

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Hidden

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★½

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★½

  • Uncorked

    ★★★½

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • My Salinger Year

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • The Windermere Children

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Courier

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★

  • The Booksellers

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½