Sort by

jadawson has logged 25 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jacquot

Jacquot

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Idle Class

The Idle Class

1921
×
Read the review Edit this entry  
28
Sunnyside

Sunnyside

1919
×
Read the review Edit this entry  
27
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Day's Pleasure

A Day's Pleasure

1919
×
Read the review Edit this entry  
27
Shoulder Arms

Shoulder Arms

1918
×
Read the review Edit this entry  
26
A Dog's Life

A Dog's Life

1918
×
Read the review Edit this entry  
25
Salut les Cubains

Salut les Cubains

1963
×
Read the review Edit this entry  
23
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blind Woman's Curse

Blind Woman's Curse

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Reality

Reality

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Microhabitat

Microhabitat

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Our Daily Bread

Our Daily Bread

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Le Beau Serge

Le Beau Serge

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Anatomy of Hell

Anatomy of Hell

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Forget Me Not

Forget Me Not

1936
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Circle

The Circle

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
4:44 Last Day on Earth

4:44 Last Day on Earth

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
King of New York

King of New York

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Bigamist

The Bigamist

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry