• Night Stalker: The Hunt For a Serial Killer

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The Half of It

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Lucy in the Sky

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Good Omens

    ★★★★½

  • Ma

    ★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Wine Country

    ★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Someone Great

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★½

  • The Highwaymen

    ★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Report

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Vice

    ★★★★½

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box