• Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Insurgent

  • Divergent

    ★★

  • The Shining

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • The Lodge

    ★★★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • RV

    ★★★★★

  • School of Rock

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Home Alone

    ★★★½

  • Tangled

    ★★★★½

  • Peter Pan

    ★★★★

  • The Impossible

    ★★½

  • Up

    ★★★★★