• Men

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Kimi

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Squid Game

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Pretend It's a City

  • A Creepshow Holiday Special

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Ju-On: Origins

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Last Dance

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½