Sort by

Jaden has logged 180 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Valley of the Dolls

Valley of the Dolls

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kicking & Screaming

Kicking & Screaming

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Edit this entry  
06
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Limitless

Limitless

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Edit this entry  
30
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry