Sort by

Jaden has logged 18 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Selena

Selena

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dog Days

Dog Days

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
House

House

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
New Jack City

New Jack City

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry