Sort by

JadenOberkrom has logged 30 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
Edit this entry  
28
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Dracula vs. Frankenstein

Dracula vs. Frankenstein

1971
×
★★
Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Annie

Annie

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Satan's Little Helper

Satan's Little Helper

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Night Killer

Night Killer

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Toolbox Murders

The Toolbox Murders

1978
×
★★★
Edit this entry  
06
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Phantom of the Mall: Eric's Revenge

Phantom of the Mall: Eric's Revenge

1989
×
★★★
Edit this entry  
02
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry