Sort by

JadonVFilms has logged 588 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Venom 3

Venom 3

×
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
20
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hellbound

Hellbound

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
After Life

After Life

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
Read the review Edit this entry  
07
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Crucible

The Crucible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Rising of the Shield Hero

The Rising of the Shield Hero

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Karate Kid

The Karate Kid

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Exploring The Tree of Life

Exploring The Tree of Life

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry