RSS feed for Jeremy
  • Underwater

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • The King

    ★★

  • Cosmos

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Am Mother

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Summer of 84

    ★★½

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★½

  • Okja

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • The Chamber

    ★★½

  • Personal Shopper

    ★★★★

  • Embrace of the Serpent

  • The Taking of Deborah Logan

    ★★★★

  • Clouds of Sils Maria

    ★★★½

  • It Follows

    ★★★★½

  • The Signal

    ★★★

  • Night Moves

  • Meek's Cutoff

  • Black Death

    ★★★½

  • The House of the Devil

    ★★★½

  • Wendy and Lucy

  • Old Joy

  • Gosford Park

  • Outbreak

    ★★★★

  • In the Mouth of Madness

    ★★

  • Satantango

  • The Wicker Man

    ★★★½

  • The Color of Pomegranates

  • The Spy Who Came in from the Cold

    ★★★★

  • Black Sunday

    ★★★½

  • The Virgin Spring

    ★★★½

  • The Red Shoes

  • The Stranger

    ★★