• The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★½

  • Scream

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • CODA

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★½

  • Class Action Park

    ★★

  • Greenland

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Onward

    ★★½

  • The Call of the Wild

    ★★½

  • Minari

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Togo

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★