Sort by

Dane Ray has logged 173 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
A Little Princess

A Little Princess

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Onward

Onward

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Man Who Shot Liberty Valance

The Man Who Shot Liberty Valance

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
McLintock!

McLintock!

1963
×
Read the review Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
True Grit

True Grit

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dances with Wolves

Dances with Wolves

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Far and Away

Far and Away

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Twister

Twister

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Klute

Klute

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
04
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Police Story

Police Story

1985
×
Read the review Edit this entry  
01
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Edit this entry  
29
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★
Edit this entry  
25
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry