• Nope

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★½

  • Old

    ★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Fallout

    ★★★★½

  • kid 90

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★★

  • Hamilton

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Tall Girl

    ★★

  • Harriet

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★½

  • The Cat and the Moon

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Plus One

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Boy Erased

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Uncle Drew

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Always at The Carlyle

    ★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Candy Jar

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Bao

    ★★★★★

  • Dude

    ★½

  • Pacific Rim: Uprising

  • 6 Balloons

    ★★★

  • Blockers

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★★