Sort by

jaida has logged 45 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
How to Lose Weight in 4 Easy Steps!

How to Lose Weight in 4 Easy Steps!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mater and the Ghostlight

Mater and the Ghostlight

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sinister

Sinister

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Always at The Carlyle

Always at The Carlyle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Leguizamo: Freak

John Leguizamo: Freak

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry