Sort by
  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Morbius

    ★★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Weekend Away

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • The Suicide Squad

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

  • Baby Done

    ★★

  • Freaky

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • All the Bright Places

  • The Invisible Man

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Bombshell

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★½

  • Frozen II

    ★★

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Midsommar

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★★

  • You Don't Nomi

    ★★★½

  • The Perfect Date

    ★½

  • After

    ★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Us

    ★★

  • What Men Want

    ★★★

  • Hail Satan?

    ★★★½

  • Glass

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Instant Family

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

    ★★

  • Gloria Bell

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½

  • Vox Lux

    ★★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

  • The Kissing Booth

    ½

  • Book Club

    ★½

  • Little Woods

    ★½

  • Bao

    ★★★★½

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★

  • The Field Guide to Evil

    ★★