Sort by

jaime ✨ has logged 24 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★½
Edit this entry  
12
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
09
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Secretary

Secretary

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
Read the review Edit this entry