Sort by

Jaime has logged 128 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★
Edit this entry  
31
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Valley of the Dolls

Valley of the Dolls

1967
×
★★★½
Edit this entry  
30
Oh What a Wonderful Feeling

Oh What a Wonderful Feeling

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Big City

Big City

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Head Vanishes

The Head Vanishes

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Hedgehog's Home

Hedgehog's Home

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
SNIP

SNIP

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Madam Black

Madam Black

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Trial & Error

Trial & Error

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Beer

Beer

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
½
Edit this entry  
30
Shaft

Shaft

1971
×
★★★★
Edit this entry  
30
Deafness

Deafness

2010
×
★★★
Edit this entry  
30
Game of Death

Game of Death

2017
×
Edit this entry  
30
Straw Dogs

Straw Dogs

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Winchester '73

Winchester '73

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Exoticore

Exoticore

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Super Inframan

The Super Inframan

1975
×
★★★★
Edit this entry  
29
Riot in Cell Block 11

Riot in Cell Block 11

1954
×
★★★½
Edit this entry  
29
8 Women

8 Women

2002
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Gods Must Be Crazy

The Gods Must Be Crazy

1980
×
★★★
Edit this entry  
28
Boiling Point

Boiling Point

1990
×
★★★★
Edit this entry  
28
Life

Life

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Crimes and Misdemeanors

Crimes and Misdemeanors

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Ma mère

Ma mère

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Tommy

Tommy

1975
×
★★★★
Edit this entry  
26
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Wonderland

Wonderland

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ned Rifle

Ned Rifle

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
Before Tomorrow

Before Tomorrow

2008
×
★★★
Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
They Drive by Night

They Drive by Night

1940
×
★★★½
Edit this entry  
25
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
24
It

It

1927
×
★★★½
Edit this entry  
24
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Moolaadé

Moolaadé

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
23
A Room in Town

A Room in Town

1982
×
★★★★
Edit this entry  
22
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Hamlet

Hamlet

1990
×
★★½
Edit this entry  
22
A Cock and Bull Story

A Cock and Bull Story

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Beverley

Beverley

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Goon

Goon

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry