Sort by

Jake has logged 134 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Outside

The Outside

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Reflecting Skin

The Reflecting Skin

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Hug Me I'm Scared 6

Don't Hug Me I'm Scared 6

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Hug Me I'm Scared 5

Don't Hug Me I'm Scared 5

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Hug Me I'm Scared 4

Don't Hug Me I'm Scared 4

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Hug Me I'm Scared 3

Don't Hug Me I'm Scared 3

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Hug Me I'm Scared 2

Don't Hug Me I'm Scared 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Laal Singh Chaddha

Laal Singh Chaddha

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Fractured

Fractured

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Stepfather 2

Stepfather 2

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Adam

Black Adam

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Eight Legged Freaks

Eight Legged Freaks

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
My Blueberry Nights

My Blueberry Nights

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Be Kind Rewind

Be Kind Rewind

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Holes

Holes

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry