Sort by

JakeBaker has logged 256 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Death of Superman

The Death of Superman

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
½
Edit this entry  
26
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Vice

Vice

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House

House

1977
×
Read the review Edit this entry  
26
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Promise

American Promise

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry