Sort by

JakeBaker has logged 19 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Town

The Town

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry