Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Pieces of Talent

Pieces of Talent

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
7th Day

7th Day

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Fetus

Fetus

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cockneys vs Zombies

Cockneys vs Zombies

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Thomas Crown Affair

The Thomas Crown Affair

1968
×
★★★★
Edit this entry  
26
Surrogates

Surrogates

2009
×
★★
Edit this entry  
26
The Abandoned

The Abandoned

2006
×
★★★
Edit this entry  
21
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Edit this entry  
19
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★
Edit this entry  
16
Citadel

Citadel

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Stitches

Stitches

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Fascination

Fascination

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Galaxy of Terror

Galaxy of Terror

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Extracted

Extracted

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Storage 24

Storage 24

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Escape from Tomorrow

Escape from Tomorrow

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Ilsa: She Wolf of the SS

Ilsa: She Wolf of the SS

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Slow Torture Puke Chamber

Slow Torture Puke Chamber

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Red Dawn

Red Dawn

2012
×
★½
Edit this entry  
03
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mutant Girls Squad

Mutant Girls Squad

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nazis at the Center of the Earth

Nazis at the Center of the Earth

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Traveler

The Traveler

2010
×
Edit this entry  
24
Bunraku

Bunraku

2010
×
★★½
Edit this entry  
21
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shotgun Stories

Shotgun Stories

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
My Son, My Son, What Have Ye Done

My Son, My Son, What Have Ye Done

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Grabbers

Grabbers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Robot & Frank

Robot & Frank

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Found

Found

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★½
Edit this entry  
12
Vegas Vacation

Vegas Vacation

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cannibal Ferox

Cannibal Ferox

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Twixt

Twixt

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry