Matthew has logged 163 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Extracted

Extracted

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Storage 24

Storage 24

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Escape from Tomorrow

Escape from Tomorrow

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Ilsa: She Wolf of the SS

Ilsa: She Wolf of the SS

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Slow Torture Puke Chamber

Slow Torture Puke Chamber

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Red Dawn

Red Dawn

2012
×
★½
Edit this entry  
03
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mutant Girls Squad

Mutant Girls Squad

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nazis at the Center of the Earth

Nazis at the Center of the Earth

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Traveler

The Traveler

2010
×
Edit this entry  
24
Bunraku

Bunraku

2010
×
★★½
Edit this entry  
21
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shotgun Stories

Shotgun Stories

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
My Son, My Son, What Have Ye Done

My Son, My Son, What Have Ye Done

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Grabbers

Grabbers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Robot & Frank

Robot & Frank

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Found

Found

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★½
Edit this entry  
12
Vegas Vacation

Vegas Vacation

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cannibal Ferox

Cannibal Ferox

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Twixt

Twixt

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Solomon Kane

Solomon Kane

2009
×
Read the review Edit this entry  
08
Hammer of the Gods

Hammer of the Gods

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★
Edit this entry  
07
I'm Gonna Git You Sucka

I'm Gonna Git You Sucka

1988
×
★★★★
Edit this entry  
05
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dagon

Dagon

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Frankenstein's Army

Frankenstein's Army

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★
Edit this entry  
28
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Doghouse

Doghouse

2009
×
★★★★
Edit this entry  
24
Inside

Inside

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rabies

Rabies

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bad Milo

Bad Milo

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shut Up Little Man! An Audio Misadventure

Shut Up Little Man! An Audio Misadventure

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Raven

The Raven

2012
×
★½
Edit this entry  
18
In the Weeds

In the Weeds

2000
×
★★
Edit this entry  
10
The Horde

The Horde

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Guard Post

The Guard Post

2008
×
★★★½
Edit this entry