marisa has logged 172 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Edit this entry  
31
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
Edit this entry  
23
22 July

22 July

2018
×
Edit this entry  
22
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Edit this entry  
14
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Mask

The Mask

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Edit this entry  
25
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Venom

Venom

2018
×
★★
Read prior review Edit this entry  
11
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★
Edit this entry  
28
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Quincy

Quincy

2018
×
Edit this entry  
21
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Life Itself

Life Itself

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Peppermint

Peppermint

2018
×
Edit this entry  
08
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
½
Edit this entry  
23
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry