RSS feed for lauren

lauren has logged 21 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Village Called Versailles

A Village Called Versailles

×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Slice

Slice

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nancy

Nancy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mei and the Kittenbus

Mei and the Kittenbus

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry