RSS feed for lauren

lauren has logged 32 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rendition

Rendition

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sisters

Sisters

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Catwalk: Tales from the Catshow Circuit

Catwalk: Tales from the Catshow Circuit

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Oh, Hello: On Broadway

Oh, Hello: On Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
1985

1985

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ethnic Notions

Ethnic Notions

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Voices

The Voices

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nine

Nine

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Bad Education Movie

The Bad Education Movie

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tag

Tag

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fall

The Fall

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry