RSS feed for lauren

lauren has logged 22 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rob the Mob

Rob the Mob

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Native Son

Native Son

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thunderbirds

Thunderbirds

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Glass

Glass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry