RSS feed for lauren

lauren has logged 24 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Piercing

Piercing

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Laura

Laura

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Greta

Greta

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Cat in Paris

A Cat in Paris

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Murder by Numbers

Murder by Numbers

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Amélie

Amélie

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Minutemen

Minutemen

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kate Plays Christine

Kate Plays Christine

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Say Her Name: The Life and Death of Sandra Bland

Say Her Name: The Life and Death of Sandra Bland

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Oath

The Oath

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry