Sort by
  • Night Swim

    ★★

  • Wonka

    ★★★½

  • The Exorcist: Believer

    ★★★

  • The Killer

    ★★★★

  • Strays

    ★★★½

  • The Last Voyage of the Demeter

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • May December

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • 65

    ★★★

  • Creed III

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Amsterdam

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Beast

    ★½

  • Fall

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • What Is a Woman?

    ★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★½

  • Firestarter

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Father Stu

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Seaspiracy

    ★★★