Sort by
  • See How They Run

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ½

  • No Exit

    ½

  • The Batman

    ★★★½

  • Uncharted

  • I Want You Back

    ★★

  • Jackass Forever

    ½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★

  • Love Hard

    ½

  • Encanto

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Alpinist

    ★★★★

  • Last Night in Soho

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

    ★½

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Nobody

    ★★★

  • Sir Alex Ferguson: Never Give In

    ★★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • CODA

    ★★★

  • The Call

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Drunk Bus

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

  • The Binge

    ★½

  • Tenet

    ★★

  • I Used to Go Here

    ★½

  • Work It

  • Anelka: Misunderstood

    ★★★½

  • Irresistible

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★½

  • Wife of a Spy

    ★★

  • The Lovebirds

    ★★

  • The Hunt

    ★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • The Outsider

    ★★½

  • Underwater

    ★½

  • 1917

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Primal

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Crawl