• The Lost City

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Louis Theroux's Forbidden America

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Scream

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • Red Notice

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★½

  • Annette

    ★★★

  • Keep the Family Close

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Finding Jesus

    ½

  • Wonder Woman 1984

  • A Teacher

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • Another Round

    ★★★½

  • The Devil All the Time

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • After We Collided

    ½

  • The King of Staten Island

    ★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • The Long Goodbye

    ★★★★½

  • Bloodshot

  • 365 Days

    ½

  • Horse Girl

    ★½

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Hellthy

    ½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • The Fall

    ★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jesus Is King

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★