• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Radhe Shyam

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Marry Me

    ★★★½

  • Moonfall

    ★½

  • The 355

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • National Champions

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • A Mouthful of Air

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★★

  • Copshop

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★★

  • Old Henry

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Cyrano

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★★★

  • The Protégé

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★½

  • Belle

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Pui Pui Molcar

    ★★★

  • News of the World

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Monster Hunter

    ★★

  • Ashens and the Polybius Heist

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • OPAL

    ½

  • The Rose of Manila

    ★★½