Sort by
  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Titane

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Train to Busan

    ★★★★

  • We Are Still Here

    ★★½

  • Gone Girl

    ★★★½

  • Enemy

    ★★★½

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Inception

    ★★★½

  • The Men Who Stare at Goats

    ★★★★

  • Observe and Report

    ★★

  • Semi-Pro

    ★★★½

  • Let the Right One In

    ★★★½

  • The Simpsons Movie

    ★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★½

  • Reprise

    ★★★★

  • The Descent

    ★★★

  • Harold & Kumar Go to White Castle

    ★★★★

  • Shaun of the Dead

    ★★★★

  • Saw

    ★★★½

  • Lost in Translation

    ★★★★

  • Mystic River

    ★★★★

  • City of God

    ★★★★

  • Shrek

    ★★★

  • The Matrix

    ★★★

  • Dazed and Confused

    ★★★★½

  • Jaws

    ★★★★